5 моментів для гігієни рук для медичних працівників

Працівники охорони здоров’я повинні дотримуватися гігієни рук відповідно до 5 Моментами гігієни рук Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). 5 Моментів ВООЗ фокусується на контакті, що відбувається в зоні пацієнта під час надання допомоги пацієнту. Він пропонує єдине бачення для всіх медпрацівників, інструкторів і спостерігачів, щоб поліпшити розуміння того, коли потрібно чистити руки. Він об’єднує всі свідчення з гігієни рук, рекомендовані Керівництвом ВООЗ з гігієни рук в охороні здоров’я та Керівництвом CDC з гігієни рук в медичних установах, в п’ять моментів, коли потрібно гігієна рук. Важливо відзначити, що цей орієнтований на користувача і пацієнта підхід спрямований на простоту використання і інтеграцію в природний робочий процес, який застосовується в широкому спектрі медичних установ і професій охорони здоров’я.

УВАГА!

Зона пацієнта включає пацієнта і деякі поверхні і предмети, які тимчасово і виключно призначені для нього / неї (показано пунктирною лінією на плакаті «5 моментів» на малюнку). Зазвичай це включає пацієнта і все неживі поверхні, до яких він доторкнувся або безпосередньо контактує з пацієнтом, такі як перила ліжка, тумбочка, постільна білизна, інфузійні трубки та інше медичне обладнання. Крім того, він містить поверхні, до яких часто звертаються медичні працівники при догляді за пацієнтом, такі як монітори, ручки і кнопки та інші сенсорні поверхні.
введите описание изображения здесь

Момент 1. Перш ніж торкатися до пацієнта

Очистіть руки, перш ніж торкатися до пацієнта при наближенні до нього, щоб захистити пацієнта від шкідливих мікробів, що знаходяться на ваших руках.

Момент 2. Перед чистої / асептичної процедурою

Мийте руки безпосередньо перед доступом до вирішального ділянці з інфекційним ризиком для пацієнта, щоб захистити пацієнта від шкідливих мікробів, в тому числі його власних, проникли в його / її тіло.

Момент 3. Ризик впливу рідини в організмі

Мийте руки відразу ж після ризику впливу рідин організму пацієнта (і після зняття рукавичок). Це захистить вас і навколишнє середовище охорони здоров’я від патогенів в крові і рідинах організму.

Момент 4. Після дотику до пацієнта

Мийте руки після дотику до пацієнта і його безпосереднього оточення, а також, виходячи з боку пацієнта, щоб захистити себе і навколишнє середовище охорони здоров’я від шкідливих мікроорганізмів.

Момент 5. Після дотику до оточення пацієнта

Мийте руки після дотику до будь-якого предмету або меблів в безпосередній близькості від пацієнта, коли йдете – навіть якщо до пацієнта не торкалися – щоб запобігти поширенню шкідливих мікроорганізмів із зони пацієнта в іншу медичну середу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *