8 порад від ЮНІСЕФ як розказати дитині про коронавірус SARS-CoV-2

Порада 1. Ставте відкриті запитання та слухайте

Спочатку запропонуйте дитині обговорити проблему. Дізнайтеся, що саме вона вже знає, і дозвольте їй визначати напрямок розмови. Якщо Ваше дитинча ще маленьке й не чуло про спалах, можливо, Вам не потрібно підіймати це питання: просто нагадайте їй про гарні гігієнічні вправи, не створюючи нових побоювань.

Переконайтеся, що ви в безпечному просторі. Нехай дитина скаже все, про що думає про вірус та епідемію, не обмежуйте її у цьому. Допомогти почати розмову може малювання, розповідь, телепередача або інший вид діяльності.

Найголовніше — не применшуйте і не уникайте побоювань дитини. Визнавайте почуття та запевняйте дитину, що боятися — це природно. Покажіть, що ви слухаєте її, приділяючи всю свою увагу. Давайте зрозуміти, що дитина може поговорити з Вами та своїми вчителями, коли захоче.

Порада 2. Будьте чесні: поясніть правду словами, зрозумілими для дітей

Діти мають право на правдиву інформацію про те, що відбувається у світі. Але дорослі несуть відповідальність за те, щоб захистити їх від стресу. Використовуйте мову, відповідну віку, спостерігайте за реакцією своєї дитини та будьте чутливі до рівня тривоги.

Якщо Ви не можете відповісти на запитання, не намагайтеся вигадати правильну відповідь. Використовуйте це як можливість разом попрацювати та ознайомитися з інформацією. Чудовими джерелами є вебсайти міжнародних організацій ЮНІСЕФ та Всесвітня організація охорони здоров’я. Зайдіть разом на ці сайти та спробуйте пошукати потрібну інформацію. Поясніть дитині, що деяка інформація в інтернеті не є точною і краще довіряти експертам.

Порада 3. Покажіть дитині, як захистити себе та своїх друзів

Один із найкращих способів уберегти дитину від коронавірусу SARS-CoV-2 та інших захворювань — просто заохочувати її регулярно мити руки. Це не повинно перетворитися на страшні розмови. Покажіть це відео, щоб зробити навчання цікавим.

Ви також можете показати дітям, як прикривати обличчя під час кашлю чи чхання згином ліктя, пояснити, що краще не перебувати надто близько до людей, у яких є ці симптоми, і попросити їх говорити вам, якщо вони починають відчувати, що у них лихоманка, кашель або ускладнене дихання.

Порада 4. Запевніть дитину, що все буде добре 🙂

Коли ми бачимо безліч сюжетів, які непокоять усіх, на телебаченні чи в інтернеті, здається, що криза просто оточила. Діти можуть не розрізняти зображення на екрані та реальність навколо себе. Вони можуть вірити, що їм загрожує небезпека. Ви допоможете диині впоратися зі стресом, граючи чи відпочиваючи з нєю, коли у Вас є змога. Дотримуйтеся регулярних процедур і розкладу, наскільки це можливо, особливо перед сном, або допомагайте створювати новий розклад у нових умовах.

Якщо у Вашому районі спалах захворювання, нагадайте своїм дітям, що вони, ймовірно, не підхоплять інфекцію, що більшість людей, які мають коронавірус COVID-19, не хворіють тяжко, і що багато дорослих наполегливо працюють над тим, щоб зберегти Вашу родину.

Якщо Ваша дитина почувається погано, поясніть, що їй доведеться залишитися вдома або в лікарні, оскільки це безпечніше для неї та її друзів. Скажіть їй, що Ви знаєте, що часом це важко (можливо, страшно чи нудно), але дотримання правил допоможе зберегти всіх у безпеці.

Порада 5. Перевірте, чи не відчуває Ваша дитина стигму

Спалах коронавірусу приніс численні повідомлення про расову дискримінацію у всьому світі, тому важливо переконатися, що Ваша дитина ані зазнає булінгу, ані сприяє йому.

Поясніть дітям, що коронавірус SARS-CoV-2 не має нічого спільного з тим, який хтось має вигляд, звідки походить чи якою мовою говорить. Якщо дітей обзивають або знущаються над ними в школі або у дворі, вони повинні відчувати і мати змогу безпечно розповісти про це дорослим, яким вони довіряють.

Нагадайте своїм дітям, що кожен і кожна має право бути в безпеці в школі. Знущання — це завжди неправильно, і всі ми повинні робити все, щоб добре ставитися та підтримувати одне одного.

Порада 6. Шукайте помічників

Дітям важливо знати, що люди допомагають одне одному добрими вчинками.

Поділіться зокрема історіями медичних працівників, вчених і молодих людей, які працюють над тим, щоб зупинити спалах. Якщо діти знають, що співчутливі люди докладають зусиль для їхнього захисту, це заспокоює.

Порада 7. Дбайте про себе

Ви краще допоможете дітям, якщо піклуватиметеся про себе. Діти бачать, як Ви реагуєте на новини. Тому для них важливо розуміти, що Ви спокійні й не панікуєте.

Якщо Ви занепокоєні або засмучені, знайдіть час для себе і зверніться до інших родин, друзів та людей у Вашій громаді, яким Ви особисто довіряєте. Приділіть трохи часу заняттям, які допоможуть Вам розслабитися та відновити сили.

Порада 8. Обережно закінчуйте розмови

Дітям важливо знати, що вони не залишаться на самоті з бідою. Коли Ви завершуєте розмову про дражливі речі, оцініть рівень тривожності дитини: спостерігайте за мовою тіла, оцінюйте, чи використовує вона звичайний тон голосу, і дивіться, як вона дихає.

Нагадайте дитині, що вона може у будь-який час поговорити з Вами на будь-які інші теми, зокрема на складні. Нагадуйте, що Ви піклуєтеся про неї, слухаєте її і що вона може звернутися до Вас завжди!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *