Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги

Дешборд, створений Національною службою здоров’я України, містить інформацію про місця надання первинної медико-санітарної допомоги: електронна карта розташування з адресами та контактними телефонами, розподіл закладів за областями, кількість декларацій у кожного лікаря закладу. А також – розподіл декларацій за віковими групами та за спеціальностями лікаря. На дешборд потрапляє кожен лікар і заклад, який має хоча б одну активну декларацію.

Дешборд складається з восьми сторінок. Відкрити кожну сторінку можна за стрілками знизу сторінки. Для зручності використання рекомендуємо натиснути кнопку «на весь екран» на нижній панелі дешборду праворуч. І перегляд даних відбуватиметься у збільшеному масштабі.

Як працювати з даними дешборду?

   1. За допомогою наступних фільтрів, які можна застосувати на кожній сторінці дешборду:

  • області;
  • райони;
  • населений пункт;
  • тип власності;
  • наявність чинного договору із НСЗУ;
  • пошук за назвою медичного закладу;
  • пошук за кодом ЄДРПОУ;
  • спеціальність лікаря;
  • ПІБ лікаря;
  • стать лікаря.

Щоб застосувати фільтр, потрібно натиснути на текстове поле, а потім вибрати один із запропонованих варіантів або почати писати в текстовому фільтрі біля зображення лупи.

Обравши заклад за назвою чи кодом ЄДРПОУ, ви отримаєте повний перелік місць надання послуг, їх адреси та контактний телефон.

Зверніть увагу: обираючи лікаря з застосуванням фільтрів місця розташування закладу надання ПМД, ви отримуєте інформацію щодо кількості декларацій лікаря з врахуванням всіх налаштувань фільтрів, наприклад, декларації лікаря в певній амбулаторії.  У полі “Всі декларації” міститься інформація про кількість укладених декларацій з кожним лікарем у всіх медичних закладах в електронній системі.

У полі  про рекомендований обсяг практики “Ліміт” є відповідна позначка про те, чи може лікар ще укладати декларації з новими пацієнтами. Червоним кольором у таблиці позначено ті заклади ПМД, які не мають договору з НСЗУ.

Щоб скинути всі фільтри, скористайтесь посиланням «скинути фільтри» у лівому верхньому кутку сторінки. Щоб скинути конкретний фільтр, скористайтесь ластиком біля фільтру.

2. Працювати з даними можна також за допомогою візуалізацій, таблиць та карти.

Можна вибрати будь-який об’єкт на карті/таблиці візуаліації і всі показники та елементи візуалізації на сторінці автоматично перерахуються.

Також можна навести мишкою на будь який елемент візуалізації і з’явиться можливість масштабувати цей елемент на всю сторінку та переглянути список всіх фільтрів, які впливають на даний елемент візуалізації. При натисканні правою кнопкою мишки на візуальний елемент, випадає контекстне меню, де можна отримати дані, які використовуються для відображення елементу у вигляді таблиці.

Якщо розглядати розподіл декларацій закладів за допомогою графіків, навівши мишкою на них та натиснувши праву кнопку, можна змінити порядок групування даних. Наприклад, візьмемо графік розподілу декларацій за віковими групами по областях. Натиснувши відповідно “Показати наступний рівень” або “Розкрити наступний рівень”, ми отримаємо розподіл декларацій на рівні окремих міст, далі можна перейти до рівня закладів, спускаючись до рівня лікарів і т.д. Аналогічно з іншими візуальними елементами.

Для перегляду дешборду зі смартфону, необхідно увімкнути функцію автоповорот у налаштуваннях телефону та перевертати смартфон горизонтально.